Halı Tamiri

Yaşamkent Yün Halı Tamiri

Türk tarihinde yerini almış ve uzun yıllarda günümüze kadar el emeğinin ön planda olduğu bir tarihtir el dokuma halılar. Günümüzde modernleşmenin getirdiği ve teknolojini ilerlemesi ile birlikte makine halıların kullanımı artmıştır. El dokuma halılar gerek az üretimi ve gerekse kıymetli olmasıyla değerini artırmaktadır.
El dokuma halıların uzun yıllardır kullanımı için tamir ve çekimi yapılmalıdır, Kimisinin saçakları yıpranmıştır, kimisinin düğümlenme olmuştur veya yırtılma gibi birçok sebeplerde dolayı firmamıza gelmekte olan el dokuma halılar, profesyonel ekimiz ile halıların tamir işlemi yapılmaktadır.

El dokuma halı tamiri yapmak için halıların ne olduğunu nerede dokunduğunu hangi iplik ile dokunmuş kısacası halıları tanımanız gerekir. Halı tamiri ustalık ve tecrübe gerektiren bir iş olduğu için bu hizmeti verecek olan firmayı çok iyi seçmelisiniz.

Büyük bir ustalıkla yapılan, çok zor bir sanat olan halı tamiri; hemen her yönüyle yeni halı dokunmasında daha zordur. Özellikle el halılarında oluşan zararlar çok önemlidir. Ciddi zarar görmediği sürece çok dayanıklıdır. Yırtılma, çürüme, sökülmeler gibi nedenlerle zarar gören el halıları; yapıldıkları malzemelerin özellikleri ( yün, yün ile pamuk yada sentetik iplik karışımları, pamuk, kaşmir, ipek ) ve türünün dokuma tekniği nedeniyle çözülmeye başlar. Çözülme önlenemez ise uzun zaman kullanılamaz. Bu nedenle el halılarının özelliği olan onlarca yıl kullanılabilirlik sürdürülemez.

Şirketimizce yapılan tamirlerimiz halılarınızı en iyi haline getirebilecek ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak ve önerilerimizi öğrenmek için iletişim telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Yaşamkent  Halı Yıkama olarak halılarınız en iyi şekilde tamir ediyoruz

0312 235 2775